blog.hnatyszyn.pl

another page about Linux

MikroTik: Aktualizacja oprogramowania

W RouterOS są dwa sposoby aktualizacji oprogramowania – automatyczna i ręczna. Aby zaktualizować musimy się dowiedzieć jaką architekturę ma nasz sprzęt. Możemy to zobaczyć po zalogowaniu w górnym pasku. Nazwa architektury jest na końcu w nawiasie. W moim przypadku jest to smips.

ScreenHunter_46 Feb. 23 21.09

Aby zobaczyć jaką posiadamy wersję oprogramowania otwieramy nowy terminal. W oknie widzimy „MikroTik RouterOS 6.34.2 (c) 199-2015”. Więc posiadamy werjsę 6.34.2.

ScreenHunter_47 Feb. 23 21.22

1. Aktualizacja automatyczna

Przechodzimy do System -> Package. Następnie klikamy Check for updates. Sprawdzamy czy jest dostępna aktualizacji i ją pobieramy.

ScreenHunter_48 Feb. 23 21.29

2. Aktualizacja ręczna

Ściągamy aktualizację ze strony MikroTika. Odnajdujemy naszą architekturę i ściągamy plik .npk. Wystarczy Main package. Logujemy się do MikroTika. Wchodzimy do zakładki Files. I przeciągamy plik z dysku do okna Files w WinBoxie. Wystarczy zrestartować system. Będzie się uruchamiał trochę więcej czasu, ze względu na aktualizację oprogramowania. Przechodzimy do zakładki System -> Reboot. Po ponownym uruchomieniu będziemy mieli zaktualizowany system.

Next Post

Previous Post

© 2024 blog.hnatyszyn.pl

Theme by Anders Norén