blog.hnatyszyn.pl

another page about Linux

MikroTik: Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej

Połączenie bezprzewodowe WiFi to bez wątpienia najwygodniejsza metoda połączenia do internetu. Warto poświecić chwile nad dobrym zabezpieczeniem, aby nikt nie pożądany nie korzystał z naszej sieci. Wchodzimy w Wireless. Przechodzimy do zakładki Security Profiles. Plusem dodajemy nowy profil. Nazywamy profil zabezpieczeń. W pole WPA Pre-Shared Key oraz WPA2 Pre-Shared Key wpisujemy hasło do WiFi.

ScreenHunter_89 Feb. 24 18.45

Akceptujemy ustawienia i przechodzimy do zakładki Interfaces. Klikamy dwa razy na interfejs. W moim przypadku jest to wlan1. Klikamy na zakładkę Wireless. Mode ustawiamy na bridge, aby WiFi pracowało jako mostek. Band na 2GHz-B/G/N. W polu SSID wpisujemy nazwę WiFi jaka będzie widoczna podczas skanowania sieci. W Security Profile wybieramy profil zabezpieczeń, który wcześniej utworzyliśmy.

ScreenHunter_89 Feb. 24 18.45

W zakładce Nstream powinien być wyłączony. Jest to standard MikroTika, któy ma polepszyć jakość. Z tym, że transmisja odbywa się tylko przez urządzenia z RouterOS, które też mają włączony Nstream. Przy włączonym nie połączymy się laptopem czy tabletem.

Next Post

Previous Post

© 2024 blog.hnatyszyn.pl

Theme by Anders Norén